وبلاگ

افتتاح جشنواره صنایع دستی و هنری در بازار سنتی« فیدوس» آبادان

اولین جشنواره انجمن صنایع دستی و هنری با همکاری معاونت فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد اروند و حمایت هلدینگ« عبدالباقی»، شامگاه گذشته در بازار سنتی« فیدوس» افتتاح شد.

معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد اروند ضمن حضور در این مراسم، گفت: این جشنواره با همراهی ۱۰۰ هنرمند در رشته های مختلف و با هدف حمایت و معرفی صنایع دستی و هنری منطقه در راستای رسیدن به توسعه پایدار اقتصادی با کمک بخش خصوصی در بازار سنتی «فیدوس»؛ به مدت ۷ روز برقرار است.

قدرت اله طمیمیان با اشاره به اینکه رشد صنایع و هنرهای دستی یکی از افتخارات منطقه محسوب می شود، تصریح کرد: توسعه صنایع دستی علاوه بر ارزش معنوی و پشتوانه فرهنگی برای بوم منطقه؛ نقش بسیار مهم و اثر گذاری در توسعه و اقتصاد گردشگری دارد که سبب می شود بخش دولتی و خصوصی با حمایت از این هنرمندان در راستای افزایش اشتغال و میزان درآمد آنها؛ نقش و مسئولیت اجتماعی خود را به خوبی ایفا کنند.

معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد اروند در بخش دیگری از سخنانش، اظهار داشت: تأثیر توجه به صنایع دستی در رونق مشاغل خانگی و ایجاد کارگاه هایی که مولد اشتغال می شوند نیز بسیار نکته قابل اهمیتی است که می بایست همه مسئولین ذیربط به آن توجه ویژه داشته باشند.

حسین عبدالباقی مدیر عامل هلدینگ عبدالباقی نیز حمایت همه جانبه از هنرمندان منطقه را از اولویت های مجموعه خود دانست و با بیان این مطلب افزود: ساخت برجهای دوقلوی متروپل با حدود 46 هزار متر مربع در قالب مجتمع تفریحی، گردشگری و فرهنگی در منطقه آزاد اروند توسط هلدینگ عبدالباقی در حال انجام است که قطعا به افزایش سرانه فضای تفریحی، گردشگری و فرهنگی در منطقه کمک شایانی خواهد کرد.

نمایشگاه صنایع دستی و هنری منطقه آزاد اروند؛ از ۲۵ آذر لغایت یکم دی ماه از ساعت ۱۷ الی ۲۲ در بازار سنتی« فیدوس» واقع در محل آبادان- انتهای لین یک برای بازدید علاقه مندان، برپا است.

 

#بازار_سنتی_فیدوس  #هلدینگ_عبدالباقی  #حسین_عبدالباقی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *