درباره ما

گروه ساختمانی عبدالباقی، از سال 1336، در شهرستان آبادان شروع به فعالیت کرده و اکنون با مدیریت حسین عبدالباقی به فعالیت خود ادامه می دهد. در طی این سال ها با اتکا بر تجارب فنی و مدیریتی خود و بهره گیری از استعدادهای خلاق، نیروهای توانمند، نوآور و با تجربه درزمینه خدمات فنی، مشاوره ای و پژوهشی، پروژه های مختلف را در شاخه های طراحی و احداث ساختمان های مسکونی، مراکز اداری-تجاری-رفاهی ، انبوه سازی، مراکز درمانی و شهرک سازی، ارائه نموده است.

باتوجه به اصل رضایت کارفرما ضمن ارج نهادن به منابع انسانی و با به کارگیری استانداردهای معتبر، این شرکت مهمترین خط مشی خود را اعتلای کیفی و خلاقانه فضای زندگی در نظر گرفته است. در راستای تحقق این هدف، نظام مدیریت کیفیت خود را بر اساس استاندارد ISO9001-2008 بنا نهاده است.

گروه ساختمانی عبدالباقی یک مجموعه پویا و پیوسته در حال توسعه است که خدمات آن از مرحله اخذ مجوز های قانونی و طراحی، تا اجرا و اتمام عملیات ساختمانی و اخذ مجوز های قانونی، در پایان پروژه ارائه می گردد. ما در این گروه با نیروهای متخصص و حرفه ای، تمام امکانات و ابزارهای لازم را به خدمت گرفته ایم تا بتوانیم هرچه بیشتر موجبات رضایت مشتریان و بهره برداران را فراهم کنیم.

گروه ساختمانی عبدالباقی به عنوان انبوه‌ساز و سرمایه‌گذار در پروژه‌های ساختمانی، دارای کاربری‌های تجاری، اداری، مسکونی و شهری با هدف جلب رضایت ذینفعان گروه شامل مشتریان، سهامداران و کارکنان گروه و بهبود مستمر در افزایش کارایی و اثر بخشی سیستم مدیریت، خط مشی خود را بر اساس الزامات استانداردهای به شرح زیر اعلام می نماید:

۱ – شناسایی نیازها و تأمین خواسته های بالقوه و بالفعل مشتریان در تمامی مراحل زنجیره ارزش.

۲ – توجه به دانش فنی در عرصه ساخت و ساز با محوریت صرفه جویی در مصرف انرژی و منابع، رعایت قوانین و مقررات ملی و بین المللی و تعهد به پیشگیری از آلودگی­های زیست محیطی.

۳ – تعهد به پیشگیری از مصدومیت بیماری و خسارت با کاهش عوامل زیان آور و حوادث محیط کار.

۴ – بهبود مستمر سیستم‌­ها،‌ فرآیندها و ارتقاء بهره‌وری شرکت با محوریت فن‌آوری اطلاعات و استفاده از راهکارهای جدید و بکارگیری دانش نوین و استانداردهای فنی و مهندسی مورد توجه می‌باشد.

۵ – کسب رضایت مشتریان از طریق انجام به موقع تعهدات و ارائه بهینه خدمات.

۶ – ارتقاء مستمر سیستم‌های فروش و تضمین طراحی و اجرا به منظور تأمین حداکثر رضایت مشتریان.

۷ – افزایش رضایتمندی و سطح انگیزه سرمایه­‌های انسانی سازمان از طریق ارتقای دانش فنی و مهارت­های فردی و همچنین فراهم آوری بستر مناسب جهت بروز خلاقیت منابع انسانی.

۸ – بهره‌مندی از پتانسیل بخش­های خصوصی در جهت سرمایه­‌گذاری و مشارکت در پروژه ­ها.

۹ – کاهش زمان اجرا، کاهش هزینه تمام شده و ارتقای سطح طراحی پروژه‌­های شرکت با توجه به استانداردهای مدیریت پروژه و مدیریت کیفیت، به کارگیری تکنولوژی‌­های نوین در فرآیند ساخت وساز مدیریت کارآمد، دانش سازمانی مرتبط با آن.

۱۰ – انطباق کیفیت پروژه‌­ها با اهداف سازمان، خواسته های بالفعل و بالقوه مشتریان، استانداردهای صنعت و شرکت و بازار عرضه محصولات از طریق کنترل مداوم در تمامی مراحل زنجیره ارزش و تمرکز بر جلب رضایت کلیه ذینفعان.

۱۱ – ارتقاء سطح مدیریت کارفرمایی و بهبود کیفیت خدمات ارائه شده توسط مشاوران و پیمانکاران در مطالعه، اجرا و نظارت بر طرحها.

۱۲ – بهبود و ارتقاء توانایی در پاسخگویی به شکایات مشتریان با بهره­‌گیری از روش منطقی و سیستماتیک در جهت جلب رضایت و خشنودی کامل ایشان و ارتقای دانش مشتری در راستای کاربری بهینه از خدمات شرکت.

گروه ساختمانی عبدالباقی، بعنوان یک گروه تخصصی و معتبر و ارائه دهنده محصولات و خدمات در زنجیره ارزش صنعت ساخت و ساز در منطقه، جهت ارتقاء کیفی سازه ها و ارزش آفرینی جهت مشتریان و ذی نفعان خود فعالیت می نماید.

زنجیره ارزش صنعت شامل تأمین زمین، توسعه زمین، تأمین مالی پروژه، مدیریت پروژه ساخت، بازاریابی، بهره برداری و فروش و خدمات پس از فروش و ایجاد ارزش افزوده در مدیریت پروژه‌های بلندمرتبه‌سازی، انبوه‌سازی و ویژه‌سازی است.

چشم اندازها

خوشنام در بازار ساخت و ساز

متعالی در سیستم های مدیریتی و بهره ور در عملیات و فناوری

سرآمد در سودآوری و تنوع حوزه های فعالیت ها

همکار برگزیده شرکای داخلی

زنجیره ارزش گروه ساختمانی عبدالباقی، فرایند کامل مدیریت املاک و مستغلات از ابتدا تا انتها شامل تأمین زمین، توسعه زمین، تأمین مالی پروژه، مدیریت پروژه ساخت، بازاریابی و فروش و خدمات پس از فروش می باشد که از طریق واحدهای مختلف این شرکت و شرکت های گروه عملیاتی می شود.

یکی از مهمترین ویژگی‌های دنیای کسب و کار کنونی، از یک سو تغییر مداوم و سریع در نیازهای مشتریان و از سوی دیگر افزایش روزافزون رقابت است. در چنین شرایطی سازمان‌های پیشرو به دنبال آن هستند تا با استفاده از جدیدترین رویکردهای مدیریتی، توان رقابتی خویش و رضایت مشتریان را افزایش دهند.
مدیریت فرآیندهای کسب و کار، به روزترین رویکرد مدیریتی در حوزه فرآیندگرایی در سازمان‌هاست. بر همین اساس گروه ساختمانی عبدالباقی با توجه به اهداف و استراتژی‌های خود به دنبال طراحی و اجرای نظام مدیریت فرآیندهای کسب وکار در سازمان خود است.
نظام مدیریت فرآیندهای کسب و کار گروه از 5 گام اساسی به شرح زیر تشکیل شده است: (چرخه مدیریت فرآیند)

۱ – شناسایی فرآیندها: لیست فرآیندهای کسب و کار بر مبنای زنجیره ارزش

۲ – مدلسازی فرآیندها: فرآیندهای با استفاده از استاندارد BPMN2 مدلسازی می‌شود.

۳ – اولویت‌بندی فرآیندها جهت بهبود: در این گام فرآیند‌هایی که طراحی / بازطراحی آنها دارای اولویت است شناسایی می‌شوند. جهت اولویت‌بندی فرآیندها ورودی‌های مختلفی در نظر گرفته می‌شود. فرآیندهای شناسایی شده بر مبنای معیارهای مانند ارتباط با عوارض سازمانی، هزینه‌ی بالا، کیفیت پایین، عدم انعطاف پذیری، سادگی در تغییر، پتاسیل صرفه جویی، ارتباط با پیشنهادات بهبود، تماس با مشتریان و عدم تطابق‌ها اولویت بندی می‌شوند.

۴ – تحلیل و بررسی فرآیندها: در این فاز لیست فرآیندهای موجود دارای اولویت بهبود و لیست فرآیندهای ناموجود به عنوان ورودی در نظر گرفته شده و روش‌های تحلیلی مانند ارزش افزوده، استخوان ماهی و تئوری صف بر روی فرآیندها صورت می‌پذیرد تا به دو خروجی اساسی دست یابیم: چارچوب کلی فرآیندهای جدید برای فرآیندهای ناموجود و نقاط ضعف و نقاط بالقوه‌ی بهبود فرآیندهای موجود.

۵ – طراحی / بازطراحی فرآیندها: جهت انجام این فاز هیچ چارچوب مشخص و سیستماتیکی وجود ندارد بلکه بر مبنای خلاقیت تیم تحلیل فرآیندهای شرکت و خبرگان حوزه‌های کسب و کاری شرکت، فرآیندهای موجود بازطراحی و فرآیندهای جدید طراحی می‌گردند.